RIP RIP HURÁ. Ukazatel RIP má nového vítěze!
RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu.
Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj čekat, najdete v tomto článku na blogu.
Co je nového?
Pojišťovna Generali sjednotila sazby pojištění úmrtí pro produkt ZG63 Bella Vita (u smluv sjednaných po 1. 7. 2015) a výši rizikového pojistného konečně zveřejnila na svých webových stránkách. Trvalo to až příliš dlouho, ale i tak si pojišťovna zaslouží palec nahoru. Automaticky totiž obsadila v ukazateli RIP první místo – základní rizikové pojistné pro případ úmrtí v rámci investičního životního pojištění je totiž jednoznačně nejnižší na trhu. Hodnota RIP je 0 %.
Výhodou pojištění Bella Vita je tak bezesporu relativně nízká cena pojištění úmrtí. Pozor však na výluky, které jsou zejména spojeny s doplňkovým tarifem pojištění úmrtí. Pojišťovna například neplní za úmrtí v důsledku nemocí vzniklých před počátkem pojištění, za sebevraždu či za rizikové aktivity (např. adrenalinové sporty, potápění do hloubky více než 5 metrů, vysokohorskou turistiku po náročném terénu, vodní sporty na divoké vodě a sporty s obdobným rizikem).
Kompletní přehled výluk najdete v online metodikách životního pojištění v BeTy.
Do srovnání jsme také nově zařadili pojišťovnu NOVIS s produktem Univerzální pojištění pro zdravý a dlouhý život. Hodnota RIP je 69 % a cena pojištění smrti je tak ve srovnání se silnou konkurencí na českém trhu zatím značně vysoká.
Sdílet s přáteli
Další témata
Související články
Jak postupovat při pojistné události, nejen když škodu způsobí velká voda
Každý si teď přeje, aby se nenaplnily katastrofické scénáře meteorologů a hlášené rekordní srážky o víkendu nezpůsobily masivní rozvodnění toků. Vyplatí se ale být na takovou situaci připraven, a to…
Jste v důchodu a stát vám přestal přispívat na spoření? Podívejte se, jak úspory dál zhodnocovat a co rozhodně nedělat
Na 750 tisíc důchodců přestalo od července dostávat státní příspěvky ke spoření na penzi, které byly jedním z hlavních taháků tohoto produktu. Obrovské množství lidí nyní řeší, jak se samotným…
10 letních tipů, aby vás cestovní pojištění podrželo, když se něco zvrtne nejen v zahraničí
Devět z deseti Čechů je při výletech do zahraničí zodpovědných a vyráží s cestovním pojištěním, pojištěním k platební kartě, nebo dokonce s oběma typy. To je rozhodně pozitivní zpráva. Existuje…
Články e-mailem každý pátek
Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.